Xia wu hao!

Even geleden, maar nu is het weer tijd voor een update.

Time flies when you're having fun.. Op 20 april vorig jaar stapte ik zenuwachtig in het vliegtuig naar Valencia, onderweg naar mijn eerste buitenlandse ervaring. Nu, meer dan een jaar en twee nieuwe talen en culturen verder, ben ik alweer bijna 14 weken een trotse Shanghainees. Als ik er even bij stil sta, ben ik echt enorm dankbaar voor alles wat ik heb kunnen doen so far!

Begin april was ik extra dankbaar, aangezien mijn ouders, broers en tante een weekje bij mij in China waren. Het begon al goed: ik had alleen aan één van mijn broers verteld dat ik ze op vrijdagmiddag van het vliegveld zou komen halen, de rest dacht dat ik gewoon moest werken. Geweldig om hun gezichten te zien toen ze me meteen in de aankomsthal al zagen! Die avond en de volgende dag heb ik ze de highlights van Shanghai laten zien: People's Square, Nanjing Lu, the Bund en Pudong, inclusief een bezoekje aan het hoogste observation deck ter wereld: de bottle opener. Heel leuk om de stad een keer van bovenaf te zien! Ook zijn mijn broers en de vriendin van mijn broer mee uitgeweest met mijn vrienden van hier. Heel erg leuk om ze allemaal aan elkaar voor te stellen en met zn allen van Shanghai's nachtleven te genieten!

 

Shanghai van bovenaf: on top of the bottle opener en feestje in Geisha

Zondagochtend hebben we vroeg in de ochtend het vliegtuig gepakt naar Guilin, een stad in de bergen ten noordwesten van Hong Kong en Guangzhou op 2,5 uur vliegen van Shanghai. In Guilin werden we opgehaald en naar ons hotel in Yangshuo gebracht, waar we 3 dagen zijn gebleven. Dit bergdorp is vrij toeristisch maar voor een reden: het is echt prachtig! We hebben het stadje verkend, door de winkelstraatjes gelopen en heerlijk gegeten. Eén dag hebben we mountainbikes gehuurd en zijn we zo'n 2,5 uur gaan rijden in de richting van de Moon Hill. De Moon Hill is een vrij hoge berg met een hele bijzondere vorm (zie foto's) die beklommen kan worden door driekwartier trappen op te lopen. Killing voor je kuiten maar het uitzicht boven maakte heel veel goed. Na het klimmen was het tijd voor een welverdiende lunch. Op de terugweg zijn we van de hoofdweg afgegaan en hebben we een supermooi pad gevolgd dat ons weer terugbracht naar Yangshuo. Na 3 heerlijke dagen zijn we weer teruggevlogen naar Shanghai waar we nog een paar dagen van het lekkere weer, de stad en elkaar hebben genoten. Het afscheid nemen was wel even een lastig moment, het is gek om je familie weg te zien rijden en zelf in je eentje te blijven staan. Gelukkig werd ik meteen weer opgevangen door alle geweldige mensen die ik hier heb ontmoet. 

 

 

Yangshuo: mountainbiken, hiken op Moon Hill, supermooie uitzichten en rare verbodsborden

Het eerste weekend nadat mijn ouders weer weg waren hebben we een van de vetste dingen gedaan die er bestaan: de Formula 1 Grand Prix of China werd gereden op het circuit van Shanghai en we zijn gaan kijken bij de race. Wat een ervaring!! We hadden supergoede plekken met uitzicht op de finish, de pits, de 1e bocht en een groot scherm zodat we alles perfect konden volgen en Lewis Hamilton konden aanmoedigen. Wat een evenement!

  

De weken daarna heb ik eigenlijk vooral heel hard gewerkt. Het is erg druk aangezien Hutong School nog altijd hard aan het groeien is en elke dag benaderd wordt door zowel studenten als bedrijven die naar elkaar op zoek zijn. Combineer dit met collega's die elkaar afwisselen om op vakantie te gaan, een scriptie, Chinese lessen, het nachtleven, vertrekkende huisgenoten en een week op de Filippijnen en je weet wel ongeveer hoe druk het is. 

De weekenden gebruiken we nog altijd om leuke dingen te doen en lekker uit te gaan. Vaak gaan we naar een universiteitscampus vlakbij onze compound waar we kunnen voetballen, basketballen en tennissen, superleuk nu de lente echt begonnen is en het elke dag minimaal 20 graden is en bijna altijd zonnig. Een paar weken geleden heb ik samen met een goede vriend van hier een bezoekje gebracht aan het Shanghai Ocean Aquarium in Pudong. Dit aquarium is echt groot, je loopt er makkelijk een paar uur in rond tussen de haaien, reuzenschildpadden en pinguins. Heel leuk om een keer gezien te hebben!

  

 

Voetbal op universiteitscampus, Shanghai Ocean Aquarium en mooie werklocaties

En toen, twee weken geleden alweer nu, was ik halverwege mijn verblijf in Shanghai. Dit betekende voor mij dat ik het land uit moest om mijn visum te verlengen. Ik heb een double entry visum met 2 x 90 dagen verblijfsduur, en door het land uit te gaan en daarna weer in te komen is mijn 2e set van 90 dagen in gegaan. Ik heb maar van de gelegenheid gebruik gemaakt en ben voor 6 dagen naar de Filippijnen vertrokken. Het paradijs blijkt op slechts 3,5 uur vliegen van Shanghai te zijn! Ik heb heerlijk een paar dagen helemaal niks gedaan behalve lekker aan het zwembad/op het strand liggen, vers fruit en heerlijke vis en salades eten, cocktails en Corona's drinken en vooral heel veel slapen. Dit had ik echt even nodig na 3 geweldige maar hele drukke maanden in Shanghai. 

De dag dat ik terugvloog naar Shanghai was 30 april: K(r)oning(s)(inne)dag! Dit is normaal gesproken al DE dag voor heel Nederland, maar dit jaar was het nog specialer omdat Willem-Alexander de troon over nam van zijn moeder, Koningin Beatrix. Er waren speciaal voor de gelegenheid twee grote feesten in Shanghai en uiteraard zijn wij naar eentje geweest. Dit was notabene in een Belgische bar, maar heel goed georganiseerd door een Nederlandse stagiair van de Benelux Chamber of Commerce Shanghai. Voor 50 kuai was er onbeperkt Heineken, patatjes, kaas en zelfs appeltaart. Heerlijk! Het fijnste van de hele avond was misschien nog wel het Nederlandse gevoel dat er zo duidelijk was: iedereen in oranje, iedereen spreekt dezelfde taal en iedereen loopt ontzettend vals mee te bleren met de slechtste (en beste) Nederlandse hits. We hebben enorm genoten, en zelfs de Belgen, Amerikanen en Britten die mijn Nederlandse huisgenootje en ik hadden meegesleurd hadden het prima naar hun zin.

 

 

  

De Filippijnen en Koninginnedag

Inmiddels zit er alweer een werkweek en een leuk weekend op. Afgelopen weekend was eigenlijk vrij rustig, alleen op vrijdag ben ik lekker bij de Korean BBQ gaan eten en uitgeweest. Het was een beetje mannenweekend hier nadat mijn vrouwelijke huisgenootje vrijdag was vertrokken ( boehoeee :( ) en de andere meiden ook het weekend buiten de stad waren. Gelukkig werd er goed voor me gezorgd door de mannen dus was het alsnog helemaal goed.

 

Afscheid van mijn lieve huisgenootje Noelle en mannenweekend bij de Korean BBQ

Komend weekend zal vast ook weer mooi worden, aangezien het het laatste weekend is van drie van mijn beste vrienden hier. Ik zie verschrikkelijk op tegen het afscheid, maar het hoort er nou eenmaal bij. Gelukkig wonen we bijna allemaal in Nederland en Belgie, en hoe ver is dat nou eigenlijk van elkaar! Dichtbij genoeg om makkelijk af te kunnen spreken :) 

Dat was het weer even voor nu, tot over een paar weken!

Zai jian!